ПАМ'ЯТАЙ! (для дітей)

ПАМ'ЯТАЙ!
 • Підходячи до будинку, звертати увагу (озирнутися), не йде хто-небудь слідом і якщо йде - не підходити до під'їзду. Прогулятися на вулиці 15-20 хвилин, і якщо незнайомий чоловік продовжує йти слідом, розповісти про нього дорослому, який йде назустріч.

• Ніколи не входити в під'їзд з незнайомим чоловіком.

• Входячи в під'їзд обов'язково відразу закривати за собою двері (якщо на дверях кодовий замок).

• Якщо незнайомий чоловік вже знаходиться в під'їзді (біля ліфта, на сходах), вийти на вулицю і дочекатися, доки в під'їзд зайде хтось із знайомих дорослих.

• Ніколи не вступати в розмови з незнайомими людьми, тим більше не говорити їм, хто перебуває вдома (навіть якщо незнайомець називається другом або товаришем по службі батьків, кур'єром, листоношею, сусідом і т.д.). Можна сказати, що тебе йде зустрічати тато.

• Не відкривати двері в квартиру, якщо вдома немає дорослих (незнайомець може попросити води, зателефонувати по телефону, написати записку батькам, передати документи).

• Якщо незнайомий чоловік опиняється в під'їзді (або у твоєї квартири) і не вдається вибігти на вулицю. Треба телефонувати у всі квартири, що знаходяться поруч і розповісти про нього тому, хто відкриє двері. Краще телефонувати відразу в кілька квартир. Навіть якщо ніхто не відкриє - це відлякає злочинця.

• Про всіх невідомих підозрілих людей обов'язково розповісти батькам та вчителям в школі!

Сектор ювенальної превенції
Головного управління Національної поліції