Візит координаторів/активістів євроклубів з обміну досвідом. Інформаційна кампанія «Будуймо Європу в Україні» представництва ЄС в Україні.

Дати: 14-16 березня 2016:Київ- Полтава -Київ.

Мета заходу: обмін досвідом,знайомство євроклубівців різних регіонів України, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

Учасники заходу:представники євро клубів з Луцька (Бурлакова Л.Л.,вчитель англійської мови, Гімназія№4 та Бурлакова Вікторія, учениця 4(8)-В класу), Рівного, Івано- Франківська, Львова, Чернівців та Полтави.

Організатори заходу: представництво ЄС в Україні, Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні, координатор програми Ольга Сушицька та Ольга Гуртовенко,тел. 050 8202777, ogurtovenko@internews.ua, педагогічний та учнівський колектив Полтавської школи №28.

Програма заходів, організована представництвом ЄС в Україні (викладена нижче), передбачала візит учасників обміну до представництва ЄС у Києві, що на мою думку, було найінформативнішим заходом зі всієї програми, так як зі слів Вікторії Давидової, радника з питань преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні, ми отримали суттєву інформацію про діяльність Євроклубів у школах України. Нам була надана інформація, що у кожному місті повинен бути міський Євроклуб, методисти якого зобов’язані слідкувати за новою інформацією для Євроклубів шкіл, а саме, пошуком партнерів, спільні проекти, пошуком грантів про поїздки закордон, тощо та доводити до відома Євроклуби шкіл. Також було багато сказано про новий контент діяльності Євроклубів: Євроінтеграція. Вікторія Давидова також зауважила,що має також змінитися формат засідань Євроклубів, тобто концерти, малювання символіки країн Євросоюзу це все добре, але їх цікавить серйозніша робота, а саме: створення різноманітних проектів учнями, роликів, мультиків та ін., що можуть брати участь у різноманітних конкурсах та програмах, напр. «Еразмус + », «Горизонт», які оголошуються на сайтах Представництва Європейського Союзу в Україні. Були оголошені також теми, які цікавлять представництво ЄС: «Що зближує Україну та Європу», «Моє місто європейське», «Децентралізація», «Толерантність», «Антикорупція», «Збереження електроенергії», «Екологія», «Найкраще місто», «Яким чином моє місто може бути європейським», тощо.

Відвідавши Полтаву, ми приймали участь у розширеному засіданні Євроклубу та «Європростір», метою якого було спілкування, обмін інформацією, розширення знань про Європу Європейський Союз, виховання молоді у дусі спільних європейських цінностей, сприяння соціальної адаптації учнів, активізація організаційних здібностей та творчого потенціалу учнів, забезпечення самореалізації та гармонійного розвитку особистості, формування в учнів навичок толерантного спілкування. Учні брали участь у вікторині знавців історії та діяльності ЄС, працювали разом у групах, презентували спільні проекти та організували флеш-моб «Європейська хвиля».

Підсумовуючи вищесказане, можу сказати що участь у програмі обміну була надзвичайно цікавою, інформативною та сповненою приємних вражень та знайомств.

Бурлакова Л.Л.

Дата публікації: 01.04.2016 11:54