Обмін 2012

Місце проведення: Загальноосвітня школа Фріденсталь

(м. Херфорд, Німеччина)

Результат: Виготовлення відеодиску

У березні 2012 року українські учні вирушили до Німеччини з новою програмою – «Футбол. Євро 2012». Протягом тижня учасники програми тренувались перед відповідальним матчем, адже їм довелось не тільки грати у футбол, але й підготувати танець вболівальників. Старання були не марними, і з результатом в 0:3 українські учні вибороли «Кубок Чемпіонів». Усі події було зафіксовано на відеокамеру і роздано усім учасникам програми на диску.

Через рік німецькі учасники прибули в Україну за реваншем, тим паче, що програма їхнього перебування залишилась із спортивною тематикою «Міні-Олімпійські ігри». Оскільки Луцька гімназія №4 імені Модеста Левицького – школа сприяння здоров’ю, то було вирішено працювати над темою спорту і надалі. Протягом тижня на німецьких друзів чекали захоплюючі екскурсії у Луцьку та Львові. Гості мали змогу дізнатись про історію та культурний розвиток міст, відомих людей.

Було вибрано найпопулярніші види спорту, над якими учні працювали протягом тижня як теоретично, так і практично. До них відносяться настільний теніс, волейбол, баскетбол, плавання. Так, учні мали змогу готувати презентації про історію виникнення певного виду спорту, види спортивного спорядження, відомих спортсменів, коментувати спортивні матчі, вигадувати власну спортивну форму тощо. Усі працювали із величезним захопленням і стимулом, адже в них була можливість стати олімпійським чемпіоном та вибороти золоті медалі та кубок.

Учасники проекту під час дозвілля також займались спортом: картинг, катання на ковзанах та роликах, бадмінтон тощо; відвідаюли баскетбольний матч «Волинь-баскет - Муссон». На честь закриття олімпіади відбувся святковий концерт, де учасники отримали золоті та срібні медалі, змогли обмінятись враженнями та презентувати номери художнього діяльності.

Мета проекту:

• використання іноземної мови як інструмент у діалозі культур і цивілізацій сучасного світу.
  • підтримка стратегічного зовнішньополітичного курсу України  на вступ до Європейського співтовариства, поглиблення і розширення міжнародних культурно-освітніх відносин, укладення безпосередніх угод між навчальними закладами України и інших держав, знайомство з зарубіжними освітніми системами;
  • створення умов для одержання учнями освіти понад обов’язковий мінімум;
  • забезпечення умов для опанування практичними уміннями і навичками наукової, дослідницько-експериментальної  діяльності, визначення рівня професійної підготовки;
  • системний і взаємовигідний характер співпраці;
  • зважена адаптація зарубіжних здобутків до потреб навчального та наукового процесу гімназії;
  • надання учням можливості для реалізації індивідуальних творчих потреб;
  • вивчення іноземних мов;
  • формування в молоді організатор­ських навичок;
  • дослідження основних напрямків творчої діяльності учнів інших країн;
  • вивчення різних підходів до навчального та освітнього процесу в Німеччині
Дата публікації: 08.03.2016 17:21