Обмін 2010

У березні 2010 року перша група українських школярів вирушила до Німеччини. Загальноосвітня школа «Фріденсталь» - дуже великий заклад, який реалізує всебічний розвиток навчальних можливостей своїх учнів. Тут і радіогурток, кравецька справа, футбольна секція, навчальна студія для самостійного засвоєння знань. Навчальний заклад здійснює обмін учнями з Францією, Англією, Польщею та Україною тощо. Зараз у ньому навчається близько 1200 учнів. Заняття приносять задоволення, тому що, як правило, вони досить різноманітні. За результатами щорічного рейтингу навчальних загальноосвітніх закладів Німеччини школу визнано однією з п’ятнадцяти кращих. Для цього існує комісія, яка протягом певного часу відвідує школу, ознайомлюється із методикою навчання, її поза навчальними можливостями. Навчальний заклад постійно працює над тим, щоб досягнути першого місця, адже титул і нагороду в 100 тисяч євро вручає сам Президент країни. У школі немає звичної для нас єдиної учнівської форми. До послуг учнів чотири спортивних зали поза межами школи, три технічні класи та три кабінети дизайну. Існує декілька паралелей класів. Учні вивчають такі іноземні мови: англійську, французьку, російську, латинську та турецьку.

Для багатьох українських дітей це була перша закордонна поїздка. Школа гостинно зустрічала дітей з України, а потім німецькі сім’ї запросили їх до себе на десять днів для проживання. Учні щоденно відвідували уроки, а вчителі обмінювалися досвідом з німецькими колегами. Впродовж тижня проводилися для них спільні заходи. Разом займалися спортом, бували на екскурсіях в містах Херфорд, Білефельд, відвідали аквапарк «Н2О», де діти активно плавали і загартовувались тощо. До речі, цей обмін проводився за фінансової підтримки Берлінського фонду «Зустріч із Східною Європою».

Під час візиту був організований семінар для учасників програми, де вони визначали типові особливості навчального закладу Херфорда та Німеччини. Внаслідок цієї плідної роботи учні створили двомовний путівник, який стане в нагоді українському школяреві, котрий відвідає Німеччину наступного року.

Reisefurer (німецькою)

Дата публікації: 08.03.2016 16:44