Обмін 2009

Восени 2009 року, в Луцьку гімназію №4 імені Модеста Левицього прибула німецька делегація на чолі з директором загальноосвітньої школи «Фріденсталь»  Александром Шеком із міста Херфорд. Група ознайомилась із роботою гімназії, відвідала уроки іноземних мов, побачила звичаї і традиції гімназійної республіки. І оскільки тут вивчається німецька як перша іноземна мова, їх зацікавила пропозиція співпраці. Після переговорів між Александром Шеком та Олександром Мишковцем, директором гімназії, було вирішено підписати двосторонній договір про обмін школярами.

У березні 2010 група українських школярів вирушила до Німеччини.  ГЕФ (Загальноосвітня школа "Фріденсталь") – дуже велика школа, яка пропонує безліч навчальних можливостей: радіо гурток; кравецька справа; гурток футболу; навчальна студія, де учні можуть самостійно навчатись; обмін учнями з Францією, Англією, Польщею та Україною тощо.  Тут навчається близько 1200 учнів. Заняття приносять задоволення, тому що, як правило,  вони досить різноманітні.  ГЕФ визнали однією з 15 кращих шкіл Німеччини, адже кожного року проводиться змагання на визначення кращої школи Німеччини. Для цього існує комісія, яка під час декількох днів відвідує школу, ознайомлюється з методикою навчання, позанавчальними можливостями школи. ГЕФ постійно працює над тим, що досягнути першого місця, адже титул і нагороду в 100 тис. євро передає сам президент країни. У цій школі учні не носять шкільної форми. Є чотири спортивних зали, які знаходяться за межами школи.  Є 3 технічні класи та 3 кабінети дизайну. Існує декілька класів паралельно. Учні вивчають такі іноземні: англійську, французьку, російську, латинську та турецьку мови.

Для багатьох українських дітей під час весняного обміну учнями 2011р. це була перша закордонна поїздка. Їх гостинно зустріли біля школи, а потім німецькі сім’ї запросили до себе українських дітей, які проживали у них 10 днів.  Кожного дня учні відвідували уроки, а вчителі обмінювались досвідом з німецькими колегами. На них протягом тижня чекали  різні заходи. Разом вони займалися спортом, побували  на екскурсіях у містах Херфорд, Білефельд, відвідали аквапарк "Н2О" тощо. До речі, варто відзначити, що цей обмін проводиться за допомогою фінансової підтримки Берлінсього фонду «Зустріч із Східною Європою».

Під час візиту був організований семінар для учасників програми, де вони визначили типові особливості навчального закладу, Херфорда та Німеччини. В результаті цієї роботи учні розробили путівник на двох мовах, який може стати в нагоді українському учневі, який приїде наступного року в Німеччину.

Діти повернулися з Німеччини з незабутніми враженнями, новими друзями і покращеними знаннями німецької мови.

І вже в жовтні німецькі друзі завітали у нашу гімназію, де вони мали змогу познайомитись з гімназійними традиціями, відвідати пам’ятки культури, гарно розважитись. Учасники проекту сподіваються, що ця співпраця буде тривати з року в рік, оскільки вона дає змогу молоді України інтегрувати в Євпропу, оскільки все починається з маленьких кроків. Ось враження учасників обіну:

Обмін школярами приніс нам багато позитивних вражень. Ми ознайомилися з німецькою культурою спілкування, побували на їхніх уроках, познайомилися з новими цікавими людьми… Це все було дуже класно! В жовтні вони приїхали до нас. Я думаю, німці отримали багато задоволення від перебування в Україні. Надіюся, що ми ще обов’язково зустрінемося…=)

Полухтович Роксолана

Обмін надзвичайно сподобався. Була рада поспілкуватися і подружитися з учнями школи Friedenstal. Насичена програма, веселі і дружелюбні товариші принесли нам велике задоволення. Було б класно відвідати знову Німеччину та Херфорд та прийняти іноземних друзів у Луцьку.

Лукановська Світлана

Перебування в Україні було чудовим. Ми занурилися в життя українських сімей, і були невіддільні від нього. Це мені дуже сподобалось. Я б хотів ще раз це зробити, ще раз приїхати в Україну.

Джеймс Ханке

Мені дуже сподобалась поїздка в Німеччину минулої весни. Маса позитивних емоцій, енергетики і досвіду принесли безліч задоволення  як учням так і керівникам. Тепло і затишок, які панували в сім’ях, були великою заслугою учнів і батьків. За 7 днів ми відвідали безліч визначних місць. Отож ми були дуже раді приїзду наших німецьких  друзів, адже спілкування з ними досить приємне та результативне. Ми обмінюємось досвідом і культурою наших держав.

Мороз Анастасія

Я дуже задоволена обміном. Мені було надзвичайно приємно відвідати Німеччину, знайти нових друзів,  дізнатися щось нове. Завдяки обміну я побачила життя очима моїх європейських друзів і просто гарно провела час. Ми не могли дочекатися, коли до нас приїдуть німці. Шкода, що не усі приїхали, але все одно було класно.

Висоцька Наталія

Я дуже щаслива, що приймала участь у цьому обміні. Приїхавши у Німеччину, мене дуже гарно прийняла сім’я, ми гарно проводили час. Важко було лише тому, що потрібно було досить швидко переключитись у нове середовище, але досить скоро вжилися. Мені сподобалися екскурсія по місту, аквапарк, уроки в школі, до нас дуже гарно відносилися учні школи у якій ми вчились. Я дуже сумувала за своєю подругою, Ванессою та її сім’єю і була дуже щаслива коли вона приїхала до нас. Ми (моя сім’я) старалися максимально їй сподобатись, тому що весною вона для мене робила все як найкраще. Після поїздки у Німеччину ми підтримували контакт з моєю німецькою сім’єю у Інтернеті. Я дуже задоволена приїздом учнів у наше місто, адже всі ці дні були дуже цікавими, сповненими вражень. Надалі хотіла б продовжувати участь у таких обмінах, це дуже корисно,як для вивчення мови, так і для загального розвитку.

Романюк Анастасії

Я дуже задоволена програмою обміну учнями. Подорож в Німеччину була дуже класна. Ми побачили багато нового, познайомились з новими людьми. Все було просто чудово. І даремно всі переймались про мовний бар’єр. З нетерпінням чекали на приїзд наших німців в Україну. Хотілося показати їм наше життя. Це  дуже хороший досвід. Стільки вражень, що не вистачає слів. Але можу сказати точно, що цю програму не можна закривати

Рибак Лариса

Обмін школярами дає нам можливість покращити знання німецької мови, познайомитись з людьми та їхніми звичаями, традиціями та культурою. Все було на найвищому рівні.

Сухоставська Христина

Я задоволена обміном, мені все подобається. Я б хотіла ще раз взяти участь та з нетерпінням чекаю поїздки в Німеччину.

Завдяки обміну я зміг поглянути на українське життя своїми власними очима. Я дізнався більше про Україну, ніж знав до того. Я б порадив кожному взяти участь у цій програмі.

Ніклас Райнерт

ДЕТАЛЬНІШЕ

Дата публікації: 10.03.2016 09:19