Колектив комунального закладу «Луцька гімназія № 4 імені Модеста Левицького Луцької міської ради Волинської області» працює над створенням сприятливих умов для навчання дітей, у тому числі для дітей з особливими  освітніми  потребами. Будівля закладу забезпечена безперешкодним доступом дітей з інвалідністю до приміщень школи.

Заклад забезпечений необхідними навчальними площами. Виконано поточні ремонти туалетів на усіх поверхах, класних кімнат.

Усі основні приміщення гімназії мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. При оздоблені навчальних приміщень враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі, парти – світлого  кольору; стелі, віконні рами – білі. Розташування меблів і обладнання  сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень. З вересня по травень у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення. У закладі дотримується повітряно – тепловий режим. Приміщення  обладнано системою опалення, що забезпечує сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).

Навчальні меблі класних кімнат відповідають віковим та морфофункціональним особливостям дітей, враховується специфіка освітнього процесу.

Шкільна та пришкільна території підтримуються в належному стані.

Наразі заклад освіти  пристосований для надання освітніх послуг для дітей з особливими освітніми потребами, приміщення побудовані у 1969, 1975 та 1985 роках і конструктивно придатні для навчання таких дітей.